Huta Szkła "Józefina" jest zakładem zlokalizowanym na terenie o wieloletnich tradycjach szklarskich.
Została założona w 1980 roku przez Józefa Jankowskiego. W wyniku wieloletniej pracy huta rozbudowała się. Stała się firmą znaną zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Na dzień dzisiejszy huta jest firmą dwupokoleniową, która zatrudnia 260 osób, w tym największej klasy hutników szkła. Posiadamy nowoczesną wzorcownię, przestronne magazyny, nowo otwartą kartoniarnie i szlifiernie.

"Józefina" produkuje głównie szkło ręcznie formowane o dużych walorach artystycznych. Dzięki wysokim kwalifikacjom naszych pracowników, tworzone przez nich wyroby stają się niepowtarzalne. Zostało to zauważone i docenione nie tylko w kraju, ale i za granicą. Jesteśmy kreatywni zarówno we wzornictwie jak i kolorystyce, i staramy się podążać za najnowszymi tendencjami panującymi na rynku. Proponujemy państwu wyroby zarówno do użytku jak i do dekoracji, bezbarwne i kolorowe. Wykonujemy również szkło matowane oraz zdobione szlifami.
Szczególnie polecamy: wazony, lampki, świeczniki, patery.
Oprócz produkcji stałych naszych wyrobów, staramy się sprostać indywidualnym projektom klientów.


Wysoka jakość, oryginalne wzory i kolory oraz precyzja wykonania, sprawiły iż jesteśmy znanym i cenionym eksporterem swoich wyrobów do takich krajów jak: Australia, Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Niemcy, Portugalia, Rosja, RPA, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania.Szkło z naszej huty prezentujemy na wielu wystawach i targach min.: Targi AMBIENTE i TENDENCE LIFESTYLE we Frankfurcie nad Menem. Nasi klienci zagraniczni dzięki tym targom mają możliwość zapoznania się z nowym wzornictwem huty.
Podczas Międzynarodowego Konkursu Wystawowo-Targowego Huta Szkła "Józefina" została laureatem nagrody Grand Prix INTERPROMU. W 1996 roku otrzymaliśmy tytuł "Polska Firma Roku'96", przyznany przez Międzynarodowe Centrum Promocji "INTERPROM".

Jesteśmy dobrze prosperującą i wciąż rozwijającą się firmą. Cechuje nas solidność, terminowość, fachowość oraz konkurencyjne ceny i szeroki asortyment.

Zapraszamy do katalogu, gdzie możecie się Państwo zapoznać z pełną kolekcją oferowanych wyrobów.

Dziękuję i zapraszam do współpracy

Józef Jankowski              


By móc łatwiej sprostać Państwa oczekiwaniom będę wdzięczny za wszelkie uwagi, sugestie
i opinie dotyczącej naszej produkcji.

PISZCIE DO NAS